Po trzech godzinach warsztatów nie będziesz nowym Ryszardem Horowitzem ale może i tak warto spróbować? Fotocooltura to nie tylko słuchanie i dyskusje ale fantastyczna okazja, żeby poznać swój aparat i swoje własne możliwości. Organizatorzy postanowili dać szansę tym, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aparatem ale również tym, którzy chcą poznać techniki wywoływania zdjęć i pokazać swoje portfolio.
Mamy więc dla Was trzy propozycje!
.
Zapomnij o trybie auto ( sobota 31.05)
Jeżeli jesteś zupełnym nowicjuszem w świecie fotografii i chcesz wiedzieć jak zrobić dobre zdjęcie bez trybu automatycznego zasuwaj na warsztaty dla początkujących! Nie bez powodu warsztaty z podstaw fotografii noszą nazwę „Zapomnij o trybie auto”.
To właśnie dzięki nim:
- dopasujesz odpowiedni tryb aparatu do konkretnej sytuacji
- raz na zawsze zapomnisz o zielonym ( czy innym) symbolu trybu auto,
- dowiesz się, co to głębia ostrości i jak ją kontrolować,
- nauczysz się kreatywnie fotografować ruchome obiekty,
- poznasz sztuczkę stosowaną przez wielu zawodowców, która pozwala szybko i dokładnie ustawiać ostrość,
- przekonasz się, jak jeden mały przycisk może zmienić wygląd Twoich zdjęć i nauczysz się z niego korzystać.
Dla bardziej doświadczonych ( sobota 31.05)
Dzięki tym warsztatom poznasz tajniki fotografii studyjnej. Będziesz mógł testować jak światło wpływa na wygląd zdjecia a także dowiesz się co ciekawego można wyczytać z oczu modelki na zdjęciu!
Brzmi zachęcająco? Wejdźcie na stronę Fotocooltury, bierzcie ze sobą aparaty i zapisujcie się szybciutko!
.
Przegląd Portfolio ( sobota 31.05)
Nie chowaj swoich zdjęć do szafy! Przynieś je na spotkanie z Tomaszem Lazarem, bo to właśnie on poprowadzi sobotnie zajęcia. Bezpłatne konsultacje z jednym z największych polskich fotografów to świetna okazja, żeby przekonać się co robisz dobrze, a co należy jeszcze poprawić. Może zdarzy się też tak, że Twoje prace będą tak dobre, że będziesz oceniał pracę zamiast Tomasza Lazara? Podczas Fotocoolury nic nie jest niemożliwe!
A tu szczegóły:
- spotkanie ma charakter zamknięty
- liczba uczestników ograniczona – maks. 6 os.
- omawianie prac ok. 15 – 20minut / os.
- uczestnik może przynieść dwa zestawy ( do 10 zdjęć każdy) lub 10 zdjęć pojedynczych
- fotografie w wersji drukowanej lub elektronicznej (projektor + ekran)
Zapisujcie się tutaj
.
Warsztaty mokrego kolodionu
Technika mokrego kolodionu polega na otrzymywaniu fotografii, gdzie obraz tworzy czyste srebro na szklanych płytach. Warsztaty poprowadzi Piotr Pietryga, który specjalizuje się w technice mokrego kolodionu.
Ze względu na to, że każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość samodzielnego wykonania zdjęcia, zajęcia są płatne.
Organizatorzy warsztatów zapewniają:
- dwa aparaty wielkoformatowe,
- oświetlenie studyjne,
- modelkę,
- wyposażenie ciemni oraz potrzebna chemię.
Każdy kursant na warsztatach pozna kompletną wiedzę jak wykonać samodzielnie wszelkie potrzebne roztwory do wykonywania ambrotypów i negatywów. Dodatkowo kursant może liczyć na wsparcie merytoryczne prowadzącego także przez wiele lat po warsztatach. Poza tym uczestnicy warsztatów otrzymają skrypt autorstwa prowadzącego i prezent od niego – bon o wartości 100 złotych na wykonanie ambrotypu z pliku cyfrowego.
Szczegóły tutaj
.
.
Katarzyna Zarówna